Av Doğa Ltd. Şti.  |  www.avdoga.com  

ANA SAYFA   HAKKIMIZDA   ÜRÜNLER  

 DOĞRU DURBUN  NASIL OLMALI

    İLETİŞİM  

 

ÜRÜN ARAMA


 

ÜRÜNLER


 

 

 

ÜYE İŞLEMLERİ


E-Mail Adresi :

Şifreniz :

             

 

ŞİFREMİ UNUTTUM    YENİ ÜYE KAYDI

 

DÖVİZ KURLARI


1 USD : 4,554 TL

1 EUR : 5,3867 TL

 
DÜRBÜN SEÇİMİ NASIL YAPILMALI ?

 

   Hangi dürbün benim için uygun? Cevap şartlara bağlıdır.

 

   Seçeceğiniz dürbün, avlayacağınız ava bağlıdır. Eğer avınız sizi, avcı yerine av yapabilecek tehlikeli bir hayvan ise 1,25-4x20 idealdir. Bu dürbünün geniş görüş açısı hedefinizi çabuk yakalamanızı sağlar. Sık orman çalısı içinde on metreden yaralı bir azılı saldırdığında 12 büyütmeli bir dürbünle atmak istemezsiniz.

 

   Her ava uyabilecek bir dürbün için 1,5-6x42 düşünün. 1.5x büyütmede sık çalı ve orman örtüsü içinde, yakın mesafe atışlarında olağanüstü sonuç verirken, 6x 250m ve uzağı için yeterli büyütmeyi sağlar.

 

   Eğer silahınız ve avınız açık arazide dağ keçisi, dağ koyunu ya da Asya, Afrika düzlüklerinin ceylan, karaca ve impalası gibi tipik uzak atış gerektiriyor ise daha yüksek büyütmeler (magnifikasyon) sağlayan 2,5-10x50, 3-12x56 gibi dürbünlere ihtiyacınız olacaktır.

 

   Eğer sabah ve akşam bekleri gibi ışığın yetersiz olduğu saatlerde ya da yasalara uygun ise gece yaban domuzu avı yapacaksanız, seçeceğiniz dürbün objektifi 2,5-10x50mm ya da 3-12x56mm gibi geniş olmalıdır.

 

   Kuşkusuz dürbün seçimi kullandığınız tüfeğe de bağlıdır. Çok geniş objektifli ya da çok kısa bir dürbün tüfeğinize uygun olmayabilir. Düz uçuş hattına sahip, yüksek hızlı çaplara yüksek büyütmeli dürbünler uyar. Tersine olarak ağır ve yavaş çaplar ile yivli çiftelere kısa mesafe dürbünleri çok daha uygundur.

 

   Şunu unutmayın ki, bütün dürbünler gün ortası aydınlığında yeterince parlak görünür. Bir dürbünün gerçek kalitesi günün son ışıklarında belli olur, ya da eğer ZEISS ise hatta gece karanlığında. Eğer imkanınız varsa değişik dürbünleri gece karanlığında karşılaştırın, farkı göreceksiniz.

 

   Avlanma alışkanlığınıza ve sahip olduğunuz yivli tüfeğe göre size önerilerimiz olacaktır. Unutmayın ki avınız ne olursa olsun ona uygun bir ZEISS dürbün mutlaka vardır. 

 

 


Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Av Doğa

Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Ürünler   |   Üye İşlemleri   |   Kampanyalar   |   Duyurular   |    İletişim  

Satış ve İade Koşulları

Teslimat Şartları 

Garanti ve İade Şartları 

Gizlilik Politikası

Üyelik İşlemleri

Yeni Üye Kaydı

Üye Girişi

Şifre Hatırlatma

Bilgi Güncelleme

Sipariş İşlemleri

Alışveriş Sepetim

Sipariş Takibi 

Banka Hesap Numaraları

 

Av Doğa

Maliye Caddesi Abbasoğlu İşhanı No:11 Kat 1 Karaköy İstanbul

Tel : 0212 251 57 33

Fax: 0212 251 57 25